بهداشت و درمان

سرهنگ محمد شفیعی در گفتگو با صاحب نیوز گفت: طرح جهادگران سلامت امسال در تمامی روستاها و مناطق محروم شهرستان برخوار برگزار می شود.

وی افزود: در این طرح، گروه جهادی شهید خرازی شهرستان برخوار با همکاری شبکه بهداشت و درمان برخوار در اعزام های یک روزه اقدام به ویزیت رایگان روستاییان می کند.

فرمانده سپاه ناحیه برخوار در پایان خاطر نشان کرد:‌ در طرح جهادگران سلامت پزشک عمومی، متخصص مامایی، متخصص تغذیه و ‌ روانشناس حضور دارند و تست های فشار خون و دیابت مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 

image_2018_9_8-16_31_18_844_X37

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنجان:
عدم تحرک و تغذیه مناسب عامل اصلی ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر/ لزوم تغییر شیوه زندگی و افزایش سطح سواد سلامت در جامعه
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنجان گفت: در شیوه زندگی جدید با دو مشکل عمده عدم تحرک و عدم تغذیه مناسب روبه‌رو هستیم، عواملی از این‌ دست سبب افزایش ابتلا افراد به بیماری‌های غیر واگیر و در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود.

علی وحدتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لنجان، بابیان اینکه بار بیماری‌های امروز بر بیماری‌های غیر واگیر متمرکز شده است، اظهار کرد: افزایش بیماری‌هایی نظیر دیابت، قلبی عروقی، فشارخون، بیمارهای مضمن تنفسی و برخی از سرطان‌ها حکایت از آن دارد که شیوه زندگی افراد جامعه تغییر کرده است.

وی بابیان اینکه در شیوه زندگی جدید با دو مشکل عمده عدم تحرک و عدم تغذیه مناسب روبه‌رو هستیم، افزود: عواملی از این‌ دست سبب افزایش ابتلا افراد به بیماری‌های غیر واگیر و در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود که ضروری است در مقابله با چنین روند نامطلوبی به روش‌های مختلفی همچون کار فرهنگی  ایستادگی کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنجان تغییر شیوه‌های زندگی و افزایش سطح سواد سلامت در جامعه را امری ضروری دانست و متذکر شد: افزایش سطح سواد سلامت جامعه و اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت نیازمند چندین مؤلفه است که از جمله آن‌ها می‌توان به فضای فیزیکی مناسب، تجهیزات پزشکی و نیروی انسانی اشاره کرد که شهرستان لنجان در هر سه مورد عنوان‌شده از جایگاه مطلوبی در سطح استان برخوردار است.

وی از قرارگرفتن شهرستان لنجان در بین رتبه‌های برتر توسعه فضای فیزیکی بهداشتی و درمانی در سطح استان اصفهان خبر داد و تشریح کرد: شهرستان لنجان با متراژی بیش از 8 هزار متر مربع بعد از شهرستان اصفهان توانست رتبه دوم در توسعه عمرانی مراکز بهداشتی و درمانی را به خود اختصاص دهد.

وحدتی با اشاره به پروژه‌های در دست اقدام و نیمه‌تمام شهرستان لنجان در حوزه سلامت اظهار کرد: آزمایشگاه رفرانس شهرستان لنجان با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و 120 میلیون تومان واقع در زرین‌شهر، مرکز جامع خدمات سلامت با اعتباری بالغ‌ بر 700 میلیون تومان، مرکز خدمات درمانی چمگردان و مرکز جامع خدمات سلامت شهر باغشاد از جمله پروژه‌های در دست اقدامی است که در آینده‌ای نه‌ چندان دور شاهد بهره‌برداری از این مراکز خواهیم بود.

وی در پایان با اشاره به بازسازی تجهیزات پزشکی و مراکز خدماتی و درمانی شهرستان لنجان، خاطر نشان کرد: اعتباری بالغ‌بر 14 میلیارد ریال برای بازسازی تجهیزات پزشکی شهرستان لنجان هزینه شد که البته در کنار این برنامه بیش از 400 دستگاه کامپیوتر هم به‌منظور ایجاد زیرساخت مناسب برای ثبت پرونده جامع الکترونیکی سلامت لنجان به مراکز تحویل داده شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

مرکز آی تی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان باید به زودی راه اندازی شود

شناسهٔ خبر: 3754599 -
اصفهان- معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: راه‌اندازی مرکز آی تی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یکی از ضروریات است که باید هرچه زودتر کمر همت برای راه اندازی آن بسته شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا یوسفی ظهر یکشنبه در همایش ارزیابی عملکرد معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار داشت: در حوزه آی‌تی از معدود استان‌هایی هستیم که تمام مراکز دانشگاه در سطح استان اصفهان از طریق شبکه فیبر نوری با هزینه‌ای بالغ‌بر سه میلیارد تومان به یکدیگر متصل شده‌ است.

وی بیان داشت: باید مرکز آی‌تی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با وجود همه مشکلات راه اندازی شود؛ ضمن اینکه باید توجه کنیم که در این حوزه نمی‌توانیم کمبود نیرو داشته باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اضافه کرد: با اقدامات صورت گرفته همه مراکز بهداشتی درمانی نیز این امکان را پیدا می‌کنند تا به شبکه اینترنت وصل شوند و می‌توانیم به موضوع پرونده الکترونیکی سلامت ورود کنیم که اتفاق بزرگی است.

 وی با اظهار اینکه در بحث پرونده الکترونیکی سلامت موضوع امنیت اطلاعات فوق‌العاده مهم است، تصریح کرد: باید توجه داشت که در این شبکه اطلاعات شخصی مردم ذخیره خواهد شد و موضوع امنیت اطلاعات باید با دقت مدنظر باشد.

یوسفی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت تخت های بیمارستانی در استان نیز اشاره داشت و افزود: در مدت دو و نیم سال گذشته حدود هزار و ۴۰۰ تخت بیمارستانی در استان اصفهان اضافه کردیم.

وی با بیان اینکه اکثر این تخت‌ها در شهرستان‌های استان اصفهان افتتاح‌ شده است، اظهار داشت: در این راستا بیمارستان ۱۰ تخت‌خوابی جندق و بیمارستان ۱۰۰ تخت‌خوابی کلیشاد افتتاح شد.

رئیس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در این همایش گفت: تنها دانشگاه کشور هستیم که در گستره جغرافیایی استانی مانند اصفهان تمام مراکز آن از طریق فیبر نوری با یکدیگر در ارتباط است.

محمد باقر محبی امروز اظهارکرد: طرح تحول در  نظام سلامت در حالی کلید خورد که وزارت بهداشت از مسئله فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT) به عنوان زیرساخت این طرح غافل مانده بود.

 وی با بیان اینکه بیشتر بیمارستان‌های استان در ابتدای برنامه تحول نظام سلامت به سیستم (HIS) مجهز نبود، افزود: درهمین راستا لازم بود از شروع برنامه تحول سلامت در بازده زمانی یک ساله تعداد ۳۳ سیستم (HIS) بیمارستانی جدید نصب و یا بهینه سازی شود.

رئیس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: پیش از آنکه بیمارستان ها را به این سیستم مجهز کنیم لازم بود زیر ساخت های لازم نرم افزاری و سخت افزاری آن را پیاده سازیم کنیم که در حال حاضر در ۲۵ بیمارستان سیستم (HIS) نصب شده است.

 محبی با بیان اینکه از دیگر اقدامات مهم مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مناسب سازی مرکز داده‌ها دانشگاه با برنامه تحول نظام سلامت بود، اضافه کرد: تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت، ارسال اطلاعات از بیمارستان ها به مرکز داده دانشگاه صورت نمی‌گرفت اما در قالب یک برنامه ریزی با اداره کل مخابرات لازم بود انتقال داده‌ها انجام شود.

غذا خوردن یکی از نیازهای ذاتی و دائمی هر فرد است و مهمترین عامل بقای زندگی و طول عمر محسوب می شود.
نوشیدن چای باعث از دست رفتن آب بدن می‌شود/ به جای اسنک "لبو" بخورید
 

به گزارش ایمنا، هر موجود زنده جهت حفظ حیات خود برای بدست آوردن غذا تلاش می کند. برای انسان تغذیه و انتخاب غذا بیش از هر موجود زنده ای اهمیت پیدا می کند ، چرا که تغذیه صحیح پدیده رشد را برای او فراهم می سازد و موجب سلامت جسم و روان او خواهد شد. 
در عین حال غذا موجب تأمین انرژی برای بدن شده و حفظ سلامتی بافت ها و بهبود عملکرد بخش های مختلف بدن را باعث می شود. 
تغذیه ای که بر اساس اصول علمی و با در نظر گرفتن کلیه نیازهای بدن تنظیم شده باشد، موجب تأمین سلامت انسان می شود و در صورتی که به غیر از این عمل شود موجب اختلال در عملکرد کل سیستم های بدن شده و باعث از دست رفتن قوای جسمی و روانی در انسان خواهد شد. 
امروزه، تغذیه بیش از هر زمان دیگری در زندگی اهمیت پیدا كرده است، زیرا مطالعات نشان داده‌اند كه عامل بسیاری از مرگ و میرها و بیماری‌های مختلف از جمله بیماری‌های قلبی، عروقی، سرطان‌ها، دیابت و... ریشه در تغذیة فرد دارد.
در این باره گفتگویی را با "خانم دکتر صانعی- متخصص تغذیه و رژیم درمانی" انجام داده ایم که در ادامه مشروح آن از نظرتان می گذرد:
در فصل سرما قرار داریم، چه غذاهایی باید بخوریم که سیستم ایمنی بدن ما در برابر بیماری ها را تقویت کند؟
وقتی ویروس ها در فصل سرماخوردگی و شیوع بیماری آنفلوانزا پخش می شوند، همه افراد به یک میزان به آن مبتلا نمی شوند.
شدت ابتلا به بیماری ها به سیستم ایمنی بدن افراد بستگی دارد و بخش مهم از سیستم ایمنی به تغذیه ما بر می گردد و اینکه چطور سلول های ایمنی بدن تقویت می شوند تا بتوانند با چنین شرایطی مقابله کنند. پس باید تغذیه را اصلاح کنیم.
همه باید دو اصل تنوع وتعادل را در برنامه غذایی مد نظر قرار دهند.
اکثر افراد انرژی را دریافت می کنند، مگر افراد لاغر اندام که به خاطر کمبود دریافت انرژی سیستم دفاعی بدن شان دچار مشکل می شود.
در مورد پروتئین، کربوهیدرات و چربی هایی که دریافت می کنیم باید گفت باید چربی خوب دریافت کنیم و از روغن جامد استفاده نکنیم.
بهترین روغن های مایع از جمله روغن زیتون، روغن هسته انگور و روغن های گیاهی باید دریافت های ما را تشکیل دهند.
از نظر پروتئین ها باید گفت هر چقدر میزان دریافت گوشت سفید نسبت به گوشت قرمز در بدن ما بیشتر باشد، سیستم ایمنی بهتر کار می کند.
البته برای کودکان، زنان باردار و مادران شیرده گوشت قرمز هم باید در برنامه هفتگی قرار گیرد.
گروه بعدی میوه ها و سبزی ها هستند، در این فصل خوردن چغندر، انار و اسفناج پخته شده به فراوانی در دسترس افراد قرار می گیرد اما ممکن است کمتر به مصرف آنها توجه شود.
به عنوان مثال وقتی بیرون می رویم ترجیح می دهیم به جای خوردن لبو، اسنک بخوریم و این اصلاً انتخاب خوبی نیست، توصیه ما به همه افراد این است که به جای اسنک "لبو" بخورند تا سالم تر بمانند.
میوه ها همراه با رنگ قشنگ خود مواد خوبی برای تقویت سیستم ایمنی بدن افراد دارند. 
همه میوه ها و سبزیجات برای سیستم دفاعی و ایمنی بدن انسان مفید هستند و کارکرد آنها را بهبود می بخشند.
بدن ما به نور آفتاب نیاز دارد، متأسفانه درصد زیادی از جامعه ایرانی کمبود ویتامین D دارند. 
شاید یکی از علت های آن این است که مواد غذایی دارای ویتامین D بسیار کم هستند و بیشترین دریافت باید از طریق نور آفتاب اتفاق بیفتد.
ویتامین D به عنوان تنظیم کننده سیستم ایمنی در بدن عمل می کند و اگر سطح آن پایین باشد ، سیستم ایمنی بدن نمی تواند به خوبی عمل کند.
گفته می شود افراد عادی که کمبود ویتامین D دارند، بایدماهانه قرص های این ویتامین را مصرف کنند، به نظر شما این توصیه درست است؟
افرادی که شرایط عادی را سپری می کنند، مصرف ماهانه یک پِرل 50 هزار آیو ویتامین D می تواند کمک کند که با کمبود ویتامین D مواجه نشوند .
نکته بسیار مهم این است که در حال حاضر پزشکان به فراوانی ویتامین D را برای افراد تجویز می کنند، اما افراد مراقب باشند مقادیر زیاد استفاده از ویتامین D ایجاد مسمومیت می کند و موارد مسمومیت هم در شهر ما به فراوانی گزارش می شود.
علایم مسمومیت ویتامین D چیست؟
کارکرد قسمت های مختلف بدن کاهش پیدا می کند و درد در قسمت عضلات زیاد می شود؛ پس هر کدام از افراد اگر یک مرتبه مصرف ویتامین D برای آنها تجویز شده و باز هم  به پزشک مراجعه داشتند و پزشک مجدد ویتامین D را برای آنها تجویز کرد، باید به پزشک گزارش کنند که جدیداً یکبار ویتامین D استفاده کرده اند تا منجر به مسمومیت با ویتامین D نشوند.
آیا عادت های غذایی هم می تواند سیستم ایمنی بدن ما را قوی کند؟
عادت های غذایی ما بر روی سیستم ایمنی بدن بسیار اثرگذار است، بسیاری از مردم ما عادت ندارند صبحانه بخورند که این عادت غلط باعث می شود سیستم ایمنی بدن با  اُفت شدید مواجه شود.
عده ای دیگر از مردم بر این باور هستند که برای لاغر شدن باید از خوردن شام پرهیز کنند، در حالی که این اصلاً عادت خوبی نیست و نه تنها باعث کاهش وزن نمی شود بلکه بر روی سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارد.
اگر قصد کاهش وزن داریم باید به شیوه های علمی و تحت نظر پزشک اقدام شود و آرام آرام وزن کاهش پیدا کند.
کاهش وزن با روش های غلط می تواند تأثیرهای مخربی بر سیستم ایمنی بدن بگذارد و اُفت شدید در آن ایجاد کند.
مصرف آب دیگر نکته حائز اهمیت است ، شاید در این فصل فراموش کنیم آب به اندازه کافی بنوشیم و اگر آب بدن کم شود ، سیستم ایمنی بدن دچار اُفت می شود بنابراین روزانه مصرف 6 تا 8 لیوان آب برای بدن لازم و ضروری است.
بسیاری از افراد به نوشیدنی های گرم در این فصل علاقه دارند، نظر شما در این باره چیست؟
نوشیدنی های گرمی مثل چای می تواند مضر باشد و باعث از دست رفتن آب بدن شود، بنابراین چای باید کم رنگ استفاده شود و اگر افراد عادت به مصرف زیاد چای دارند، باید یک مرتبه چای کم رنگ و دفعات بعدب به شکل آب جوش نوشیده شود.
مصرف شیر گرم بسیار در این فصل عالی است و نسکافه هم باید هر از گاهی نوشیده شود.

سرانه مصرف شیر مردم ایران سالانه ۸۵ کیلوگرم است که این عدد نصف میانگین جهانی و کمتر از یک سوم سرانه کشورهای توسعه یافته است.
http://www.imna.ir/images/docs/000233/n00233054-b.jpg

به گزارش باشگاه خبرنگاران شهر، سازمان غذا و کشاورزی، فائو و 191 کشور عضو آن که بار ها با امضای میثاق های انسان دوستانه متعهد شده اند که از دسترسی همه مردم به غذای کافی با کیفیت بالا برای زندگی سالم حمایت کنند در سال 2001 میلادی ( 1380 ) اول ماه جون را که برابر با 11 خرداد می شود به عنوان روز جهانی شیر جشن گرفتند.
این روز به این دلیل انتخاب شد که همه دولت ها در چنین روزی در مورد شیر این ماده غذایی حیات بخش بیاندیشند و وضعیت مطلوبی را در مورد مصرف شیر برای مردمشان فراهم کنند.
در کشورهای در حال توسعه شیر یک عنصر کلیدی در راه بهبود تغذیه و امنیت غذایی محسوب می‌شود. ارتقای وضعیت پرورش دام زنده، فناوری تولید محصولات لبنی و کیفیت شیر نوید بخش کاهش فقر و سوء تغذیه در جهان می‌باشد.
حدود ۸۵ درصد شیر خوراکی انسان‌ها از گاو، ۱۱ درصد از گاومیش و بقیه از بز، گوسفند و شتر دوشیده می‌شوند. در سراسر جهان، حدود ۶ میلیارد مصرف‌کنندۀ شیر و فرآورده‌های لبنی زندگی می‌کنند و بیش از ۷۵۰ میلیون نفر در مزارع خانوادگیِ خود به تولید لبنیات مشغول هستند.
شیرتقریبا کامل ترین ماده غذایی است که 9 ماده مغذی اساسی که همه آنها برای بدن لازم و ضروری هستند را به تنهایی دارد مواد حیات بخشی که بدن را سالم و استخوان ها را استحکام می بخشد.
ار سال 1883 تلاش های زیادی برای افزایش تولید شیر در جهان صورت گرفته است در حال حاضر یک میلیون تولید کننده شیر در جهان برای این افزایش تلاش می کنند.
در روزهایی که ما به این روز جهانی نزدیک می شویم متاسفانه میانگین مصرف شیر در کشورمان چنان پایین است که تلاش های زیادی را برای افزایش مصرف طلب می کند و این در حالی است که تقریبا 90 در صد خانوار های کشور کمبود در یافت کلسیم دارند و شیر و فر آورده های آن مهمترین و بهترین منبع کلسیم هستند.
 سرانه مصرف شیر مردم ایران سالانه ۸۵ کیلوگرم است که این عدد نصف میانگین جهانی و کمتر از یک سوم سرانه ی کشورهای توسعه یافته است.
در سال ۲۰۱۱ بیش از ۷۳۰ میلیون تن شیر تولید شده‌است. هند بزرگ‌ترین تولیدکننده و مصرف‌کنندۀ شیر در جهان است و بااین‌حال نه شیر صادر و نه آن را وارد می‌کند. نیوزیلند، کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا، ایالات متحدۀ آمریکا، استرالیا، برزیل، آرژانتین و بلاروس بزرگ‌ترین صادرکنندگان شیر و فرآورده‌های لبنی محسوب می‌شوند. چین، مکزیک، روسیه و ژاپن نیز بزرگ‌ترین واردکنندگان شیر و فرآورده‌های لبنی به‌شمار می‌روند.


مصرف لبنیات در جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، پوکی استخوان و سایر بیماری هایی که مردم ایران امروزه با آن درگیر هستند نقش بسزایی دارد.

شیر حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی ضروری بدن به میزان مناسب است.همچنین پروتئین و چربی آن یکی از مفیدترین انواع آنهاست که در رشد کودکان نقش بسزایی دارد.