استان

مسؤول سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان مطرح کرد
بصیرت، حضور به‌موقع و تبعیت از رهبری، 3 ضلع مثلث حماسه 9 دی
مسؤول دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان گفت: بصیرت، حضور به‌موقع درصحنه و تبعیت از رهبری، 3 رکن اصلی به وجودآورنده حماسه 9 دی ملت ایران در سال 88 بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهین‌شهر، حجت‌الاسلام محمدرضا صالحیان شامگاه شنبه در مراسم گرامیداشت 9 دی ملت ایران در شاهین‌شهر اظهار کرد: بصیرت، حضور به‌موقع در صحنه و تبعیت از رهبری، سه رکن اصلی به وجود آورنده حماسه 9 دی ملت ایران در سال 88  بوده است.

مسؤول دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان  افزود: ملت ایران در فتنه 88 ناآرامی‌ها را به‌خوبی شناختند و در یک حرکت خودجوش کمر فتنه گران داخلی و پشتیبانان خارجی  را در نهم دی  شکست.

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران از فرهنگ فاطمی در حمایت از ولی زمان خود، خیانت‌های برخی خواص در دوران امامت امام علی(ع)، و وقایع ناگوار صلح امام حسن مجتبی و عاشورای امام حسین(ع) عبرت گرفته است و با بصیرت بالای خود فهمید که واژه تقلب در انتخابات در واقع اسم رمز فتنه گران برای ضربه زدن به جایگاه ولایت‌فقیه و سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است.

صالحیان اظهار داشت که درسی که حماسه 9 دی به ملت ایران داده این است که نماز جمعه‌ها و مراسم دیگر مذهبی را باشکوه برگزار کنیم، در مساجد حضور دائمی داشته باشیم و مناسبت‌های ملی و مذهبی را گرامی بداریم.

مسؤول دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان،  ضمن حمایت از امام جمعه شاهین‌شهر و دفاع از عملکرد وی، در خصوص فتنه افزود: فتنه 9 دی بخشی از جنگ نرم و انقلاب مخملی نظام سلطه علیه ملت ایران بود و جنگ نرم  از جنگ‌های نظامی و اقتصادی  علیه کشور مهم‌تر بوده است.

در مراسم سالگرد شهید شاه‌سنایی مطرح شد
تحریم‌ها نتیجه گرای فتنه‌گران به دشمن/ چگونه در6 ماه صندوق ذخیره ارزی را خالی اعلام می‌کنند؟
نماینده سابق ولی‌فقیه در سپاه صاحب الزمان(ع) گفت: کسانی که در فتنه ۸۸ از ملت ایران خود شکست خوردند، با گرا دادن به دشمنان برای غلبه بر جمهوری اسلامی نقشه تحریم‌ها را کشیدند هرچند تحریم‌ها برای ما مضر بود اما فلج‌کننده نبود.

به گزارش خبرگزاری فارس از نجف‌آباد، حجت‌الاسلام سید‌مهدی ابطحی شامگاه شنبه در مراسم گرامیداشت 9 دی و سالروز شهادت شهید مدافع امنیت سجاد شاهسنایی اظهار کرد: خداوند در آیات قرآن دو جبهه حق و باطل را معرفی می‌کند که از اول خلقت تاکنون این دو جبهه روبه‌روی هم بوده‌اند، از زمانی که خداوند به فرشتگان دستور داد بر آدم سجده کنید و شیطان این کار را انجام نداد، جبهه باطل ایجاد شد و تا امروز هم ادامه داشته است.

نماینده سابق ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان ضمن تشبیه حق به آب افزود: آب نافع برای مردم است و باطل به‌عنوان کف روی آب پس عمر کوتاهی دارد و تمام‌شدنی است و باید دانست پیروزی‌های نهایی از آن جبهه حق است، در جریان انقلاب سلامی به رهبری حضرت امام(ره)  این دو جبهه رویارویی شدیدی داشتند و درنهایت 22 بهمن که انقلاب پیروز شد جبهه باطل از خواب بیدار شد و تا توانست حرکات مختلفی انجام داد که ایجاد فتنه‌ها و جنگ تحمیلی از آن جمله بوده است.

شاه‌سنایی‌ها و حججی‌ها عصاره انقلاب هستند

وی خاطرنشان کرد: دشمن در جنگ نتوانست پیروز شود پس با جنگ نرم به جنگ انقلاب و اسلام آمد تمام تلاششان را گذاشتند که کشور ما را از پای درآورند و به تعبیر مقام معظم رهبری ناتوی فرهنگی یکی از آن کارها بود  ثمره انقلاب بچه‌های دهه 70 و در رأس آن­ها شهید حججی و شهید شاه سنایی به‌عنوان اقتدار جهان اسلام  بودند.

ابطحی اذعان داشت: دشمن در فتنه 78 حرکتی را شروع کرد و بسیجیان در روز 22 تیرماه تمام فتنه را مثل یک کاغذ مچاله کردند و به زباله‌دان انداختند، بعد از آن انقلاب‌های رنگی و مخملی را پایه‌گذاری کردند و برای کشور ما این طرح­‌ها را دنبال کردند و  تمام امکانات خود را به میدان آورده‌اند سواره‌نظام و پیاده‌نظام، رسانه‌های مختلف و فضای مجازی همه و همه به میدان آمدند و امید داشتند که انقلاب از پای درآورند و می‌خواستند با ایجاد راهپیمایی‌هایی  اساس نظام را متلاشی کنند.

نماینده سابق ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الزمان(عج) گفت: با مهره‌هایی که سال­‌های سال آموزش داده بودند، قبل از انتخابات کمیته صیانت از آرا راه انداختند و با اتهام به‌نظام اسلامی می‌خواستند جمهوری اسلامی ایران را متلاشی کنند، در انتخابات سال 88 بیش از 85 درصد مردم پای صندوق‌های رأی رفتند، بیش از 40 میلیون نفر رأی دادند که در نوع خود بی‌سابقه بود که در همین موضوع مقام معظم رهبری فرمودند: اگر این­ها خیانت نکرده بودند امروز قدرت جمهوری اسلامی خیلی از مسائل منطقه را حل می‌کرد، اما فتنه‌گران با آشوب‌های خود 40 میلیون رأی را به کام مردم تلخ کردند.

در زمینه اقتصادی هم به دشمن سیلی می‌زنیم

وی افزود: فتنه‌گران عامدانه این کار را کردند زمانی که رهبری فرمودند  این مسئله را تمام کنید، فردای آن روز مسجد و پایگاه­های بسیج را آتش زدند و مردم با درایت خود متوجه شدند که قصه انتخابات نیست آن­‌ها هدفشان اصل نظام بود، از نتانیاهو گرفته تا منافقین و پهلوی پشت این جریان قرار گرفتند و هدفشان نابودی جمهوری اسلامی بود.

ابطحی تصریح کرد: کسانی که در فتنه 88 از ملت ایران خود شکست خوردند، با گرا دادن به دشمنان برای غلبه بر جمهوری اسلامی نقشه تحریم‌ها را کشیدند، تحریم‌ها برای ما مضر بود اما فلج‌کننده نبود  ملت ایران در جنگ نظامی، فرهنگی و سیاسی دشمن را به‌زانو درآورده و می­تواند در جنگ اقتصادی هم سیلی محکمی به‌صورت دشمنان نظام بزند.

چگونه شش ماهه صندوق ذخیره ارزی خالی شده؟

عضو مجمع ائمه جمعه اصفهان بیان کرد: وزیر خارجه عنوان کرده هدف برجام اقتصادی نبوده است و رئیس‌جمهور هم می­­گفت اگر برجام اجرا شود اجناس 20 درصد ارزان می‌شود، پس چه شد؟ این چه خوابی است که برای کشور دیدند، می‌گویند کشور را با صندوق خالی تحویل گرفتیم، این‌ها خیلی حرف است، به کجا گرا می‌دهید، شما که 5 تیرماه اعلام کردید وضع ذخایر ارزی کشور بهتر از هر زمان است حالا چرا عنوان می‌کنید صندوق ارزی کشور خالی است.

وی گفت: ارز نداشتید و این‌طور ارز کشور را حراج کردید یا داشتید و مردم را فریب دادید و این بلا را بر سر ارز و طلای کشور آوردید، زندگی مردم را به برجام گره زدید سرمایه‌های مردم و کشور را بر باد دادید، بیش از چندین مورد به کشور خسارت زدید 200 کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده باارزش 18 میلیون دلار داشتیم که تمام آن را اکسید کردید، 14 هزار سانتریفیوژ برای اقتصاد مردم برچیده شد که اقتصاد مردم هم هم‌زمان با آن از بین رفت و آب‌سنگین اراک که سالیان سال احمدی‌مقدم­‌ها برای آن زحمت‌کشیده بودند با بتن پر کردید، هدف شما اقتصادی نبود.

فتنه‌گران پرمدعاتر از همیشه طلبکار مردم هستند

ابطحی اظهار داشت: همان‌­ها که فتنه 88 را برپا کردند امروز پرمدعاتر از همیشه طلبکار مردم شدند و هدفشان این است فشار بر مردم آن‌قدر وارد شود که مردم از همه‌چیز زده شوند و زمینه را فراهم کنند برای کسانی که دل به دل به دشمن دادند؛ در همین مورد"مقام معظم رهبری" به دانشجویان توصیه کرده که وظیفه شما این است که به‌عنوان بسیجی از مسئولین مطالبه گری کنید و بپرسید چرا کشور را به این شکل درآوردید.

نماینده سابق ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الزمان (عج) ضمن اشاره به مشکلات اقتصادی مردم افزود: وظیفه ما در این شرایط اول تیزبینی و دیدن حرکت‌هایی که در کشور رخ می­دهد و دوم گوشمان به فرمان‌ها رهبری باشد، گرگ­هایی که امروز در کشور ما هستند نقشه‌هایی برای کشور دارند و اگر از رهبری پیروی نکنیم پیروز نخواهیم شد، همان‌طور که در سال 57 دشمن را از ایران راندیم در دهه 90 هم از منطقه بیرونشان خواهیم کرد، حضور مخفیانه ترامپ در خاورمیانه و رد ملاقات او توسط سران عراق بهترین عیدی آغاز سال نو مسیحی بود.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم هم ضمن تقدیر از خانواده شهید امنیت سجاد شاه سنایی، لوح یادبودی از طرف ناحیه بسیج شهرستان به خانواده شهید اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از چادگان، حجت الاسلام محمدعلی انصاری پیش از ظهر در مراسم اختتامیه جشنواره قرآنی ثقلین اظهار کرد: ترویج کتاب الهی در بین جوانان بسیار حائز اهمیت چون جوانان با آشنا شدن مفاهیم قرآنی در برابر دسیسه‌های فرهنگی دشمنان خواهند ایستاد.

وی افزود: بهترین راه مبارزه با تهاجم و شبیخون فرهنگی اجرای احکام قرآنی است که باید با فرهنگ‌سازی در جامعه و بین جوانان در برابر این شبیخون فرهنگی ایستادگی کرده تا دشمنان بدانند جوانان در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمنان خواهند ایستاد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان عنوان کرد: سه کشور در جهان فارس زبان هستند ایران، افغانستان و تاجیکستان ولی 350 شبکه فارسی‌زبان در جهان برای مبارزه با اسلام راه‌اندازی شده است؛ چون از این هراس دارند که انقلاب به کشورهای دشمنان قسم‌خورده آن رخنه نکند و باعث فروپاشی آن کشور نشود.

وی ادامه داد: از جوانان عزیز شرکت‌کننده در جشنواره قرآنی ثقلین در شهرستان چادگان تشکر می‌کنم که با استقبال خوبی همراه شد و انتظار داریم این رقابت فرهنگی قرآنی و جشنواره در شهرستان رونق بیشتری داشته باشد و ما شاهد حضور جوانان بیشتری در این عرصه‌ها باشیم.

مجتبی باباجانی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چادگان نیز در این مراسم گفت: جشنواره ثقلین بسیار موردتوجه و استقبال مردم شهرستان قرار گرفت به طوری که در جشنواره قرآنی ثقلین بیش از 599 نفر از شهرستان چادگان با هدف آشنایی و انس مخاطبان با معارف قرآن و سیره اهل‌بیت شرکت کردند.

وی گفت: جشنواره ثقلین با دو بخش شفاهی و کتبی و در 18 رشته مختلف ازجمله حفظ، اذان، نهج‌البلاغه، احکام برگزار شد.

به گزارش فارس، در پایان این جشنواره از 65 نفر از برترین‌های جشنواره تقدیر شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام غلامرضا عادل در همایش در حریم ملکوت و کارگاه آموزشی و توجیهی اعضای هیئت امنا و خادمان بقاع متبرکه سراسر استان اصفهان که در جوار حرم مطهر امامزاده سیدان الکریمان(ع) دولت آباد برگزار شد، اظهار کرد: کرامات امامزادگان عظیم الشان بزرگترین سند برای وجود بر حق این بزرگواران به عنوان فرزندان اهل بیت(ع) هستند.

وی افزود: امامزادگان عظیم الشان عالمان، دانشمندان و مبلغان دین مبین اسلام بودند که برای ترویج و نشر معارف اسلامی به ایران مهاجرت کردند و مایه خیر و برکت برای کشورمان شدند.

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: اکنون تمام امامزادگان محور توسعه، رونق و آبادانی شده‌اند و این امر نیز نشان دهنده بزرگی و عظمت این ستارگان آسمان عصمت و طهارت بروی زمین است.

وی خاطر نشان کرد: اگر ما توفیق خدمتگزاری به اهل بیت(ع) نصیبان نشده است اما به واسطه لیاقتی که به ما اعطاء شده امروز توفیق خادمی فرزندان اهل بیت(ع) را به دست آورده ایم و باید از این فرصت بهترین استفاده را ببریم.

عادل بیان کرد: امروز بردوش تک تک اعضای هیئت امنا و خادمان امامزادگان عظیم الشان وظیفه خطیر و مهم ترویج و نشر معارف اسلامی و حراست از ارزش های اسلامی گذاشته شده است که باید با بصیرت و آگاهی این امر مهم را به سرمنزل مقصود برسانند.

وی به توطئه‌های دشمنان اسلام برای از بین بردن ارزش‌های اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمنان اسلام 3000 شبکه ماهواره‌ای با هدف از بین بردن ارزش‌های اسلامی ایجاد کرده‌اند و امروز باید با بصیرت و آگاهی نگذاریم که در ایام محرم و صفر و در مراسم‌های عزاداری امام حسین(ع) با ورود خرافات و بدعت‌های نادرست و غلط دسیسه‌های آنان اجرا شود.

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: ترویج فرهنگ عاشورایی و اخلاق اسلامی بهترین راه برای جلوگیری از دسیسه‌های دشمنان اسلام است.

وی خاطرنشان کرد: امروز و در این برهه حساسی که قرار داریم باید همه ما در لباس سربازی ولی فقیه پیرو منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) باشیم تا بتوانیم به سلامت از این گذرگاه نیز گذر کنیم.

عادل گفت: واقعه کربلا دانشگاهی برای بشریت محسوب می‌شود و در همین راستا و با هدف تبیین پیام قیام امام حسین(ع) سعی شده است تا با استفاده از ظرفیت‌های اماکن متبرکه برنامه‌هایی در قالب طرح بصیرت عاشورایی با پیوست‌های جهت نشر معارف اسلامی در سطح جامعه طراحی و برنامه‌ریزی و اجرا شود و باید در این راستا تمام تلاش و همت خود را به کار بگیریم تا این طرح بیشترین تاثیر را داشته باشد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان خبر داد؛

طراحی نخستین نرم‌افزار رفتارشناسی مجرمان در اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: پلیس آگاهی استان اصفهان به‌منظور شناسایی و دستگیری سریع مجرمان و کاهش فاصله کشف تا وقوع جرم با بهره‌گیری از متخصصان خود نخستین نرم‌افزار رفتارشناسی مجرمان را طراحی و راه‌اندازی کرد.

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار مهدی معصوم‌بیگی اظهار کرد: پلیس آگاهی استان اصفهان به‌منظور شناسایی و دستگیری سریع مجرمان و کاهش فاصله کشف تا وقوع جرم با بهره‌گیری از متخصصان خود نخستین نرم‌افزار رفتارشناسی مجرمان را طراحی و راه‌اندازی کرد.

وی افزود: بر این اساس خصوصیات رفتاری و روانشناسی، میزان تحصیلات، اهلیت، نوع لهجه و هر ویژگی خاص که در متهمان است و می‌تواند به کشف جرم کمک کند در این نرم‌افزار ثبت می‌شود و زمانی که مال باخته یا بزه دیده‌ای به پلیس آگاهی مراجعه کرده و اطلاعاتی از جرم به وقوع پیوسته یا فرد مجرم به کارشناسان ما ارائه کند با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانیم متهمان را در سریع‌ترین زمان ممکن شناسایی و نسبت به دستگیری آنان اقدام کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان گفت: علی‌رغم اینکه زمان زیادی از راه‌اندازی سامانه مذکور در پلیس آگاهی استان نمی‌گذرد اما توانسته‌ایم با استفاده از آن مجرمان را در سریع‌ترین زمان ممکن دستگیر کرده و همچنین یکی از پیچیده‌ترین پرونده‌های جنایی را کشف کنیم.

وی بابیان این که این نرم‌افزار مشابه خارجی ندارد و برای نخستین بار توسط کارشناسان پلیس آگاهی این فرماندهی طراحی‌شده، خاطرنشان کرد: این نرم‌افزار قابلیت ارائه به پلیس آگاهی استان‌های کشور را دارد و آنها نیز می‌توانند در آینده از این نرم‌افزار برای پیشبرد مأموریت‌های خود استفاده کنند.

معصوم‌بیگی اذعان داشت: توصیه ما به شهروندان این است که اولاً مراکز اقتصادی و منازل خود را به سیستم پایش تصویری مجهز کنند تا اگر مورد سرقت قرار گرفتند بتوانیم با این نرم‌افزار سریع‌تر سارقان را شناسایی کنیم و همچنین اگر جرمی مانند سرقت اتفاق افتاد از دست زدن به صحنه جرم خودداری کنند تا کارآگاهان ما بتوانند آثار بیولوژیکی و انگشتان به‌جامانده از مجرمان را جمع‌آوری کرده و با استفاده از اطلاعاتی که در نرم‌افزار مذکور وجود دارد آنها را سریع دستگیر کنیم.

وی حرفه‌ای عمل کردن و تربیت کارشناسان خبره را همواره مورد تأکید پلیس اصفهان عنوان کرد و یادآور شد: حمایت از طرح‌های تحقیقاتی در زمینه کشف علمی جرایم، بهره‌گیری از تجهیزات به‌روز و نوین از دیگر برنامه‌های این پلیس است.