سال 99 ، سال جهش تولید

اوقات شرعی

اخبار اداره کل
اخبار دفاتر شهرستانی
فرهنگی
بهداشت و درمان
فن آوری
نماز جمعه استان

خطیب موقت نماز جمعه اصفهان با اشاره به تحمیل انواع و اقسام نیرنگ‌ها از سوی دشمن علیه انقلاب اسلامی، گفت: ملت حسینی ما هرگز برای برطرف شدن این فشارها تسلیم آمریکا و جنایت‌های غرب نمی‌شوند.

خطیب موقت نماز جمعه اصفهان: تحت فشار و نیرنگ‌های غرب و آمریکا ذلت‌پذیر نمی‌شویم؛ ملت‌مان حسینی‌وار جلوی یزیدیان زمانه می‌ایستند‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین سید مجتبی میردامادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان با توصیه خود و همگان به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت: حماسه کربلا انقلاب عظیم امام حسین (ع) بود.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری خطاب به دولتمردان فرمودند از اروپائی ها قطع امید کنید ولی مذاکرات را ادامه دهید، گفت: اگر در پشت مذاکرات به بردگی کشیدن و استعمار ملت هدف نباشد این مذاکره اشکالی ندارد.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: امام حسین (ع) در برابر پذیرش بیعت با یزید فرمودند هیهات من‌الذله؛ امام حسین (ع) در مقابل دشمن ایستادگی کردند و در این راه به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه ملت ما در حال سختی کشیدن هستند و زیرفشار انواع و اقسام نیرنگ های دشمن است، تصریح کرد:  ملت حسینی ما هرگز برای برطرف شدن این فشارها تسلیم آمریکا و جنایت‌های غرب نمی‌شوند؛ ملت ما همچون امام حسین (ع) در برابر یزیدیان زمانه مقاوم می‌ایستند.

‌میردامادی اظهار داشت: عزاداری، گریه و راه انداختن دسته‌جات عزاداری همه خوب است، امام فرمودند ما زنده محرم و صفر هستیم، کاملا در عزاداری وارد عمل شوید؛ مراسم‌های عزاداری سیدالشهدا را به پا کنید؛ اما به فلسفه حرکت و شهادت سید و سالار شهیدان توجه داشته باشید؛ اقامه نماز، زکات و امر به معروف و نهی از منکر از اهداف امام حسین (ع) بود؛ متاسفانه امر به معروف و نهی از منکر در کشور ما فراموش شده است.

وی با اشاره به برگزاری جشن عاطفه‌ها در کشور، گفت:  جشن عاطفه‌ها امری انسانی است؛ می‌دانیم مردم در سختی هستند ولی به یاد فقرا و کسانی که دچار تنگنای مالی شده‌اند باشید؛ امروز شاهدیم برخی اتومبیل‌های میلیاردی سوار می‌شوند ولی برخی کودکان کفش مناسب برای رفتن به مدرسه ندارند.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش و برخی از مسئولان می‌گویند در مدارس دولتی نباید ریالی از مردم گرفته شود، تصریح کرد:  تا چه مقدار به مردم دروغ می‌گویید، این مسئله دردناک است.

وی گفت: تا کی شاهد باشیم در صبح، ظهر و شب یک روز قیمت‌ها متفاوت باشد؛ مسئولان به مردم در مورد چرایی افزایش قیمت‌های دلار و سکه گزارش دهند.

‌میردامادی با بیان اینکه استکبار در برابر شیر مقتدر ایران هیچ غلطی بکند، خاطرنشان کرد: با اتکال به آیه  شریفه قرآن نیروهای نظامی باید خود را به روز و توانمندی‌هایشان را روزافزون کنند.

بیانات امام راحل

  • اگر در یک ملت اختلاف سلیقه نباشد این ناقص است
    اهمیت انتخابات و نقش مردم «این وظیفه ای است الهی وظیفه ای است ملی وظیفه ای است انسانی وظیفه ای است که ما باید به آن عمل بکنیم همه مان باید در انتخابات شرکت بکنیم . » صحیفه امام ج ۱۸ ص ۳۱۸ ● پرهیز از تخریب «از آقایان کاندیداها و دوستان آنان انتظار دارم که اخلاق اسلامی ـ انسانی را ...

اظلاعیه ها و لینک های مهم

 سازمان تبلیغات اسلامی