عنوان سال 1402

اوقات شرعی

اخبار اداره کل
اخبار دفاتر شهرستانی
فرهنگی
بهداشت و درمان
فن آوری
نماز جمعه استان

خطیب موقت نماز جمعه اصفهان با اشاره به تحمیل انواع و اقسام نیرنگ‌ها از سوی دشمن علیه انقلاب اسلامی، گفت: ملت حسینی ما هرگز برای برطرف شدن این فشارها تسلیم آمریکا و جنایت‌های غرب نمی‌شوند.

خطیب موقت نماز جمعه اصفهان: تحت فشار و نیرنگ‌های غرب و آمریکا ذلت‌پذیر نمی‌شویم؛ ملت‌مان حسینی‌وار جلوی یزیدیان زمانه می‌ایستند‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین سید مجتبی میردامادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان با توصیه خود و همگان به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت: حماسه کربلا انقلاب عظیم امام حسین (ع) بود.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری خطاب به دولتمردان فرمودند از اروپائی ها قطع امید کنید ولی مذاکرات را ادامه دهید، گفت: اگر در پشت مذاکرات به بردگی کشیدن و استعمار ملت هدف نباشد این مذاکره اشکالی ندارد.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: امام حسین (ع) در برابر پذیرش بیعت با یزید فرمودند هیهات من‌الذله؛ امام حسین (ع) در مقابل دشمن ایستادگی کردند و در این راه به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه ملت ما در حال سختی کشیدن هستند و زیرفشار انواع و اقسام نیرنگ های دشمن است، تصریح کرد:  ملت حسینی ما هرگز برای برطرف شدن این فشارها تسلیم آمریکا و جنایت‌های غرب نمی‌شوند؛ ملت ما همچون امام حسین (ع) در برابر یزیدیان زمانه مقاوم می‌ایستند.

‌میردامادی اظهار داشت: عزاداری، گریه و راه انداختن دسته‌جات عزاداری همه خوب است، امام فرمودند ما زنده محرم و صفر هستیم، کاملا در عزاداری وارد عمل شوید؛ مراسم‌های عزاداری سیدالشهدا را به پا کنید؛ اما به فلسفه حرکت و شهادت سید و سالار شهیدان توجه داشته باشید؛ اقامه نماز، زکات و امر به معروف و نهی از منکر از اهداف امام حسین (ع) بود؛ متاسفانه امر به معروف و نهی از منکر در کشور ما فراموش شده است.

وی با اشاره به برگزاری جشن عاطفه‌ها در کشور، گفت:  جشن عاطفه‌ها امری انسانی است؛ می‌دانیم مردم در سختی هستند ولی به یاد فقرا و کسانی که دچار تنگنای مالی شده‌اند باشید؛ امروز شاهدیم برخی اتومبیل‌های میلیاردی سوار می‌شوند ولی برخی کودکان کفش مناسب برای رفتن به مدرسه ندارند.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش و برخی از مسئولان می‌گویند در مدارس دولتی نباید ریالی از مردم گرفته شود، تصریح کرد:  تا چه مقدار به مردم دروغ می‌گویید، این مسئله دردناک است.

وی گفت: تا کی شاهد باشیم در صبح، ظهر و شب یک روز قیمت‌ها متفاوت باشد؛ مسئولان به مردم در مورد چرایی افزایش قیمت‌های دلار و سکه گزارش دهند.

‌میردامادی با بیان اینکه استکبار در برابر شیر مقتدر ایران هیچ غلطی بکند، خاطرنشان کرد: با اتکال به آیه  شریفه قرآن نیروهای نظامی باید خود را به روز و توانمندی‌هایشان را روزافزون کنند.

تاریخ آخرین بروز رسانی سایت :05 11 2023 .

بیانات امام و رهبری

  • بیانات در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی
    بسم الله الرّحمن الرّحیم(۱) و الحمد لله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّة الله فی الارضین. خیلی خوش‌‌آمدید برادران عزیز، خواهران عزیز، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی. این دیدار سالیانه، هم فرصتی است برای اینکه از مجلس شورای ا...

اظلاعیه ها و لینک های مهم

 سازمان تبلیغات اسلامی