عنوان سال 1402

اوقات شرعی

پیشکسوتان قرآنی معتقدند که با معجزه قرآن، دغدغه‌های و مسائل انقلاب رفع می‌شد، چون خانواده‌ها روحیه انقلابی داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان، به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، همایش انس با قرآن و عترت با عنوان «چهل آیه روشن» شب گذشته به همت کارگروه قرآن ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در اصفهان برگزار شد. سید محمد طباطبایی، سید ناصر رضوی و علیرضا سلطانی به روایت‌گری از فعالیت‌های قرآنی در دوران پیروزی انقلاب پرداختند و در ادامه برنامه نیز از آن‌ها تجلیل شد.

سید محمد طباطبایی، پیشکسوت فعال قرآنی با بیان اینکه در سال ۱۳۴۱ در حسینیه بنی‌فاطمه اصفهان با آموزش خردسالان فعالیت قرآنی خود را شروع کرده است، گفت: بسیاری از نمازگزاران حسینه بنی‌فاطمه مثل جلال افشار، محمدرضا تورجی‌زاده، محسن نواب و رسول نواب به شهادت رسیدند.

وی اظهار کرد: در دوران انقلاب، اعلامیه‌هایی که از طرف امام(ره) منتشر می‌شد را بین مردم رواج می‌دادیم و هرشب نیز جلسه‌های قرآن برگذار می‌کردیم.

این پیشکسوت فعال قرآنی بیان کرد: امروزه فعالیت‌های قرآنی بسیار گسترده شده و هزاران کودک و نوجوان به فعالیت‌های قرآنی مشغول هستند و این با دوران قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست؛ امروزه به برکت انقلاب اسلامی انجام فعالیت‌های قرآنی راحت شده و موانعی که قبل از انقلاب وجود داشت، دیگر وجود ندارد.

طبابایی ادامه داد: مسائل قرآنی و انقلابی خواه یا ناخواه با هم هماهنگ می‌شود، مشکلات مردم با معجزه‌ای جزء قرآن حل نخواهد شد.

یکی از دیگر پیشکسوت‌ان قرآنی گفت: مردم همیشه پذیرای فعالیت‌های قرآنی بوده‌اند و با معجزه قرآن هم دغدغه‌های مسائل انقلابی رفع می‌شد، چون خانواده‌ها روحیه انقلابی داشتند، همیشه در تلاش بودند که برنامه‌های قرآنی با انقلاب و روحیه‌های ظلم ستیزی در ارتباط باشد و از ابتدا مسئله پیوند قرآن و روحیه انقلابی در قبل از انقلاب ایجاد شد.

رضوی افزود: حضرت امام روحیه قرآنی را به بین مردم انتقال دادند و مدارس اسلامی در آن دوران راه اندازی شد. مسائل انقلاب با معجزه قرآن رفع می‌شد.

یکی دیگر از پیشکسوتان قرآنی نیز اظهار کرد: در زمانی که با استاد شکوهنده در مجالس قرآنی حاضر می‌شدم با ساواکی‌ها برخوردهای تندی داشتیم، استاد شکوهنده هم با شجاعت در این جلسات حاضر می‌شدند و این نشان از روحیه انقلابی داشتن مردم و پیشکسوتان قرآنی است.

سلطانی گفت: قبل از انقلاب و بعد از انقلاب در عرصه فعالیت‌های قرآنی تفاوت‌های زیادی است، قبل از انقلاب برگزاری چنین جلساتی با خوف و ترس همراه بود و ساواک مزاحمت ایجاد می‌کرد، ولی امروزه به برکت خون شهدا، جلسات و رشته‌های متعددی وجود دارد و کتاب‌های قرآنی، نوارهای صوتی و ابزار قرآنی بسیار رواج پیدا کرده‌ است.

اجرای گروه تواشیح بینه، تلاوت مجلسی حامد علیزاده نفر اول مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، تجلیل از هشت نخبه و فعال قرآنی و قرعه کشی و اهداء کمک هزینه سفر مشهد مقدس به ۲۲ نفر از حاضران از دیگر برنامه‌ها بود.

تاریخ آخرین بروز رسانی سایت :05 11 2023 .

اظلاعیه ها و لینک های مهم

 سازمان تبلیغات اسلامی