باسمه تعالی

1- اصولا فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی در کل کشور و ادارات استانی در استانها  چیست ؟

سازمان تبلیغات اسلامی وظیفه گسترش و تبلیغ اسلام ناب محمدی ص را در اقصی نقاط کشور بعهده دارد ، که این امر از طریق افراد و تشکلهای مردمی صورت می گیرد که شامل روحانیون و مبلغین و مبلغات و تشکلهای مذهبی ، هیئات مذهبی ، کانونهای فرهنگی و انجمنهای اسلامی

از دیگر وظایف سازمان تبلیغات اسلامی تربیت معلم قرآن کریم و گسترش حفظ و قرائت و روخوانی قرآن کریم در سطح جامعه بوده که از طریق تشکلهای قرآنی و برنامه های مختلف واحد دارالقرآن الکریم این امر در حال انجام می باشد.

حمایت معنوی از فعالیتهای فرهنگی مساجد ، تولید محتوای فرهنگی در فضای مجازی ، آموزش فرهنگی و بالابردن سطح فرهنگی تشکلهای مذهبی و روحانیون از طریق برگزاری دوره های آموزشی ، شناسایی فرق و ادیان مذهبی و برگزاری دوره های آموزشی مبارزه با فرق منحله و آگاه سازی مردم از طریق برگزاری دوره های آموزشی .

 

2- نحوه تشکیل پرونده برای روحانیون و شرکت در طرح استقرار و یا اعزام مناسبتی چگونه است ؟

ابتدا با مراجعه به سایت sajam.ir مراحل ثبت نام و دریافت کد تبلیغی را سپری نموده و سپس با در دست داشتن مدارک کامل شناسائی از جمله (شناسنامه - کارت ملی خود و همسر و فرزندان - مدرک تحصیلی - سوابق اجرایی و...) به واحد اعزام مبلغ اداره کل تبلیغات اسلامی استان مراجعه نمائید.

 

3- چگونه یک هیئت مذهبی یا کانون فرهنگی و یا انجمن اسلامی را ثبت کنیم ؟

ابتدا با مراجعه به سایت http://tooba.tdm-ido.ir  نسبت به تکمیل موارد مذکور نموده و مدارک مورد نیاز را بارگزاری نموده و کد رهگیری را دریافت نموده و با در دست داشتن مدارک ارکان هیئت ، کانون فرهنگی و انجمنهای اسلامی در ساعات اداری به واحد تشکلهای دینی مراجعه نموده و مراحل حضور ثبت نام را تکمیل می فرمائید.

 

4-چگونه یک تشکل قرآنی را ثبت کنیم ؟

با مراجعه به سایت telavat.ir از مراحل ثبت نام موسسات قرآنی مطلع و مراحل ثبت نام را انجام دهید و سپس با واحد دارالقرآن الکریم اداره کل استان جهت مراحل بعدی تماس حاصل فرمائید.

 

5-من ساکن شهر اصفهان هستم و در مورد کاری نیاز به مراجعه به سازمان تبلیغات اسلامی دارم آیا برای مورد من باید به اداره کل تبلیغات اسلامی استان مراجعه کنم و یا به اداره دیگری ؟

با توجه به راه اندازی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اصفهان افرادی که ساکن شهر اصفهان هستند می توانند برای موارد درخواستی خود به اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اصفهان که فعلا در ساختمان اداره کل هست مراجعه نمایند.

 

6- برای مناسبتهای محرم و صفر و یا غدیر و شهادت حضرت زهرا س و ... درخواست برپایی ایستگاه صلواتی داریم آیا باید به سازمان مراجعه کنیم ؟

بله با مراجعه به واحد تشکلهای دینی سازمان ، نسبت به درخواست ایستگاه صلواتی و .... اقدام نموده و مراحل اداری آن را طی نمائید.

 

7ا برای ایام صفر و یا ایام فاطمیه س و ... قصد برگزاری قافله عزاداری داریم آیا باید مجوزی برای این کار بگیریم ؟

بله برای راه اندازی هر گونه قافله (از قبیل قافله عزاداری و یا قافله شادی) باید مجوز از اداره تبلیغات اسلامی شهرستان داشته باشید و با مراجعه به واحد تشکلهای دینی و انجام مراحل اداری آن مجوز لازم صادر می گردد

 

8- با توجه به شیوع بیماری کرونا ، و پرهیز از تجمعات ، آیا اداره کل تبلیغات اسلامی مجوز برپائی ایستگاههای صلواتی ، قافله های عزاداری و ... را صادر می کند ؟

صدور مجوزهای یاد شده منوط به مصوبات ستاد ملی و ستاد استانی مبارزه با کرونا بوده و با توجه به میزان و شدت آلودگی استان به بیماری ممکن است نحوه صدور مجوز با تغییراتی همراه باشد . ضمنا در شرایطی با تغییر در برگزاری مراسم ها از قبیل تبدیل ایستگاههای صلواتی به ایستگاههای نما و نوا و یا قافله های عزاداری و شادی به کاروانهای سیار موتوری و ماشینی مجوز مذکور صادر می گردد

 

 

 

 

تاریخ آخرین بروز رسانی سایت :05 11 2023 .