عنوان سال 1402

اوقات شرعی

 
امام جمعه اصفهان:  پیامد عمل به قرآن  توسعه و پیشرفت جامعه است

اصفهان- ایرنا- امام جمعه اصفهان گفت:قرآن کتاب زندگی و الهام بخش فرهنگ و تمدن بشریت است و دستورات قرآن باید در عمل مورد استفاده قرار گیرد ، عمل به دستورات قرآن موجب ارتقای فرهنگی، پیشرفت و توسعه جامعه می‌شود.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از فعالان قرآنی ماه مبارک رمضان افزود: انسان باید در قرآن تفکر و تدبر کند چرا که اهل تفکر با شنیدن یک آیه هم هدایت می‌شوند و به راه سعادت نایل می‌آیند.
امام جمعه اصفهان افزود: فرهنگ قرآن باید در زندگی مردم ترویج پیدا کند و مقدمه عمل به قرآن قرائت و تفسیر آن است و باور داریم که توجه به قرآن می‌تواند جامعه را از آسیب های مختلف اجتماعی بازداشته و به سلامت روحی و روانی و معنوی اجتماع کمک کند.
وی با اشاره به هدایت گری قرآن در جامعه افزود: طبق آیات سوره بقره خداوند هدایت را برای متقین بیان کرده و برای ظالمان خسران و خسارت مورد تاکید است.
وی گفت: در اول سوره بقره با ضراحت بیان شده است که ما این کتاب را فرستادیم برای هدایت متقین و کسانی که قلبشان مهر شده است دیگر قابل هدایت نیستند.
امام جمعه اصفهان بیان کرد: منظور از متقین کسانی هستند که زمینه تقوا را از دست نداده باشند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان نیز  گفت: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید مدنظر داشته باشیم، تأسی به سیره پیامبر مکرم اسلام(ص) در ترویج معارف الهی است.
حجت الاسلام مهدی فوقی افزود: قرآن نقش بسیار مؤثری در ترویج این معارف و جذب مخاطب دارد که نمود آن را در سیره پیامبر(ص) شاهد هستیم.
وی گفت: فعالیت های قرآنی در جامعه آرام بخش است و لازم است برنامه های قرآنی را در همه ایام سال داشته باشیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های هدف‌دار را که دنبال می کنیم پیوند بین هیات مذهبی و فعالیت های قرآنی است.
حجت الاسلام فوقی افزود: قرار است فعالیت های قرآنی بیش از پیش و پر رنگ تر در کنار فضاهای  فرهنگی و مذهبی برگزار شود. 

در این نشست گروهی از فعالان قرآنی استان اصفهان در ماه مبارک رمضان امسال تجلیل شدند.

تاریخ آخرین بروز رسانی سایت :05 11 2023 .

اظلاعیه ها و لینک های مهم

 سازمان تبلیغات اسلامی