عنوان سال 1402

اوقات شرعی

به گزارش پایگاه خبری نهضت، حجت الاسلام احمد کوثری در همایش آموزشی مسئولین هیئات مذهبی کاشان ویژه هفته وحدت گفت: دشمن برای فاصله انداختن بین مذاهب اسلامی با اتکا به اختلافات آداب مذهبی تلاش می‌کند.

معاون علمی ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی افزود: شیعه به برکت اهل بیت(ع) از روایات و آثار قوی‌، جذاب با توانایی اثرگذاری بالا برخوردار است که برجسته‌ترین آن نهج البلاغه و صحیفه سجادیه است و قادر است دل‌های مشتاق معنویت را به سوی خود بکشاند.

 

حجت الاسلام کوثری ادامه داد: امروز در جهان هیچ مذهب یا فرقه‌ای شخصیت‌های ممتازی در ردیف حضرت علی علیه السلام و امام حسین علیه السلام ندارد تا بتواند تمثل و الگوی روشنی را در مقابل دیدگان جهانیان قرار دهد.

 

عضو هیئت علمی پژوهشکده باقرالعلوم(ع) قم تصریح کرد: شعاع وجودی معصومین(ع) چنان درخشنده و فروزان است که امروز مردم با هر فرقه و آیینی خود را مشتاق و محبّ آن‌ها نشان می‌دهد و دشمن به دنبال وارونه کردن این دل‌های مشتاق است تا شیعه در دایری تنگ تری به حیات خود ادامه دهد.

 

حجت الاسلام کوثری اظهار داشت: در مقاطعی از تاریخ بعضی از فرق و مذاهب اهل سنت حافظ و حامل معارف شیعه بودند و حتی از پایگاه های شیعه حراست کرده اند و بزرگانی همچون آیت الله بروجردی برای توسعه این نگاه اقدام کردند و تلاش نمودند شیعه در گستره‌ی جهان اسلام به خوبی معرفی شود و فرصت گسترش معارف تشیع با دامن زدن به فرقه گرایی و اختلافات از دست نرود.

 

مدیر گروه علمی امت و تمدن افزود: رفتارهای تفرقه افکنانه توسط بعضی از تریبون‌های مذهبی در تحقق اهداف دشمن برای حفظ فاصله بین مذاهب موثر است و در این راستا، تقویت وحدت اسلامی و رفتارهای وحدت آفرین از سوی خواص مذهبی در جامعه ضروری است.

 

همایش آموزشی مسئولین هیئات مذهبی همزمان با هفته وحدت با موضوع بررسی و تقویت وحدت اسلامی به همت اداره تبلیغات اسلامی کاشان در سالن فرهنگسرای فیض این شهرستان برگزار شد.

تاریخ آخرین بروز رسانی سایت :05 11 2023 .

اظلاعیه ها و لینک های مهم

 سازمان تبلیغات اسلامی